Planowanie pracy - poradnik

Planowanie pracy jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Dzięki naszemu nowemu poradnikowi Twój plan drużyny będzie nareszcie pomocny w Twojej pracy.

Zobacz pełen poradnik.

Joomla gallery by joomlashine.com

Główny banner

Zdjęcia do głównego banneru

StartDrużynyPróbna Drużyna Harcerek
Uwaga
  • Lack of access rights - File 'http:/profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/174879_194018470622053_2128131453_n.jpg'
  • Lack of access rights - File 'http:/demo.joomlashine.com/joomla-templates/jsn_dome/free/images/extensions/custom-html/rtl-support/rtl-support-banner.jpg'

Próbna Drużyna Harcerek

 

1% dla środowiska
Cukrownia - Gosławice!

Serdecznie zapraszamy do przekazania 1% podatku na rzecz
10 Drużyny Harcerzy
i Próbnej Drużyny Harcerek „Maliny”


Na co przeznaczymy zebrane pieniądze?

  • Na zakup umundurowania
  • Na zakup materiałów programowych
  • Na dofinansowania do obozów
    i biwaków
  • Na zakup sprzętu

Wystarczy tak niewiele! J

 

  Czuwaj!

 Jesteśmy Próbną Drużyną Harcerek,
która powstała z podziału 10 Drużyny Harcerskiej “Czarne Stopy”
prowadzonej do tej pory przez sam. Martę Banasiak.
 W naszych szeregach są
same laski!
To naprawdę super sprawa!

Drużyna żeńska to nowy pomysł na jeszcze ciekawszą
i owocniejszą pracę w naszym środowisku.

Dzięki temu możemy rozwijać typowo dziewczęce zainteresowania !  
Do drużyny należy 14 harcerek w wieku 10-14 lat.
Większość z nich przeszła do drużyny żeńskiej z 10 DH.
Mamy dwa zastępy : „
Landryny” i „Pinkówy”.
 Miejscem zbiórek jest nasza harcówka przy Szkole Podstawowej nr 11 w Koninie.
                                   Naszą
super drużynową jest sam. Marysia Radke,
                            a
super przyboczną- Ola Osuch.
                                                                                             Szczycimy się smakowitą nazwą „
Maliny”!

                                                                                                Chcemy być drużyną, która będzie wzorem dla innych,
                                                                                                  ponieważ jesteśmy jedyną taką i niepowtarzalną drużyną!

 

Uwaga Uwaga! "Maliny" zawładnęły systemem!

Tylko po to, żeby życzyć Wam wszystkim Wszystkiego najlepszego z okazji NASZYCH URODZIN!NASZE POCZĄTKI           (Meldunek wrześniowy)

 

Próbna Drużyna Harcerek powstała z podziału 10 Drużyny Harcerskiej “Czarne Stopy”, prowadzonej do tej pory przez sam. Martę Banasiak.We wrześniu razem z 10 Drużyną Harcerzy udało nam się zorganizować nabór do drużyny. Po naborze nastąpił podział drużyny na męską i żeńską. Do drużyny  żeńskiej  wstąpiło 14 harcerek w wieku 10-14 lat. Większość z nich przeszła do drużyny żeńskiej z 10 DH. Po naborze zaczęłyśmy pracę w nowej drużynie. Odbyła się zbiórka ponaborowa, na której powitałyśmy nowe członkinie! Wprowadziłyśmy je w świat harcerstwa i bawiliśmy się w gry zespołowe, aby lepiej zintegrować drużynę. Na następnych zbiórkach pracowałyśmy nad naszą obrzędowością. Udało nam się wymyślić nazwę dla naszej drużyny, barwy oraz elementy obrzędowe zbiórki. My- "Maliny", mamy cudowną świeczkę drużyny i nowy sposób na puszczanie iskierki w kręgu. Na pewno go nie zdradzimy :)
ROZWIJAMY SIĘ!              (Meldunek październikowy)

W październiku wzięłyśmy sie ostro do roboty! Na każdej zbiorce mamy nowe pomysły , które wykorzystujemy do budowania obrzędowości. Oprócz zwyczajów I obrzędów w drużynie ważna jest znajomość naszej przeszłości. Dlatego też miesiąc rozpoczęłyśmy od zbiórki o Szarych Szeregach, na której każda z harcerek mogła przenieść się w czasie I wcielić w role sanitariuszki. Dziewczęta działając w grupach musiały pomóc powstańcowi, który przekazywał im wiele informacji o Szarych Szeregach. Dzięki tej zbiórce udało się podzielić naszą drużynę na dwa zastępy. Następna zbiórka odbyła się już w zastępach. Na niej zostały wybrane zastępowe oraz przyboczna. Udalo sie również wymyślić nazwy dla zastępów, systemy alarmowe oraz prawa obowiązujące w zastępach. Październik był również miesiącem, w którym dziewczęta zaczęły pracę z prawem harcerskim. W ciekawej formie poznały pierwsze 5 praw. Odbyła się rownież integracyjna zbiórka zastępów, na której zastępy rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach I zabawach! J W tym miesiącu w Szkole Podstawowej nr 11 w Koninie odbyl sie Piknik Jesienny, na którym harcerze z 10 DH I harcerki z PDH zabawiali rodziców I dzieci. Był to dobry moment na promocję harcerstwa w naszej szkole. Oprócz tego Prawie cała drużyna “Malin” wzięła udział w Biwaku Kreatywnym zorganizowanym przez kadrę Zaprzyjaźnionych Drużyn. Było wiele zabawy i myślenia! Na nim jedna z naszych harcerek- Natalia weszła do grona harcerzy I otrzymała krzyż harcerski. Jesteśmy z niej bardzo dumni!


Rozkaz z października:

Konin, dn. 18.10.2012

Związek Harcerstwa Polskiego
Drużynowa Próbnej Drużyny Harcerek

 

Rozkaz L.1/2012

 

1.     1. Mianowania

a)    Powołania w skład drużyny
Powołuję na członkinię Próbnej Drużyny Harcerek dh. Martę Smółkę

b)    Mianowania funkcyjnych
mianuję na funkcję przybocznej dh. Aleksandrę Osuch
mianuję na funkcję zastępowych dh. Wiktorie Maciniak i dh. Wiktorię Dębowską

2.     2. Uchwały, zarządzenia, decyzje
Uchwałą Rady drużyny z dnia 11.10.2012 zatwierdzam podział Próbnej Drużyny Harcerek na dwa zastępy i nadaje im nazwy „Landryny” i „Pinkówy”

3.     3. Przyznanie stopni, sprawności
a)
Otwarcie próby na harcerkę
Otwieram próbę na harcerkę dh. Marcie Smółce

4.     4. Sprawy różne

a)    Udzielam pochwały uczestnikom Biwaku Kreatywnego za zaangażowanie i postawę harcerską podczas biwaku.
b)Gratuluję dh. Natalii Jędrzejczak wstąpienia do grona harcerzy. Życzę zapału do dalszej pracy i ochoty do działania i pomocy innym.

Drużynowa
sam. Maria Radke

 


OJ DZIEJE SIĘ, DZIEJE!               (Meldunek listopadowy)

Listopad był miesiącem intensywnej pracy! Staramy się bowiem skompletować swoje mundury i kupić nowe chusty w naszym ulubionym kolorze- malinowym. Oprócz tego dalej doskonalimy swoją wiedzę harcerską. Na początku miesiąca odbyła się zbiórka dotycząca kolejnych 5 praw harcerskich. Wszystkie nasze działania ze zbiórek o prawie harcerskim umieściłyśmy na korkowej tablicy w harcówce, żeby przypominały nam o tym, czego się nauczyłyśmy i co powinno być obecne w naszym codziennym życiu. Na zbiórce zastępów udało się nam rozpisać stopnie harcerskie (pionierkę lub samarytankę). Niestety dużo osób nie było , dlatego musimy nadrobić te zaległości między kolejnymi zbiórkami. Przy pomocy dh. Romy udało nam się kupić materiał i uszyć z niego cudowne, malinowe chusty i pagony! Jedna z naszych listopadowych zbiórek poświęciłyśmy na przygotowania do Biwaku Rad Drużyn połączonego z Andrzejkami,. Wybrałyśmy wspólnie za co przebierze się nasza drużyna i zrobiłyśmy mały pokaz mody przed balem andrzejkowym. Świetnie bawiłyśmy się w projektantki mody! Zaowocowało to na biwaku pod koniec miesiąca, ponieważ jedna z druhenek z “Malin”- Wiktoria Skwarczyńska, dostała nagrodę za najlepsze przebranie wieczoru. Oprócz tego Marika Jaśkowiak, tańcząca w parze z Kamilem Koszelą, otrzymali tytuł “Najlepszych tancerzy”. Jesteśmy z nich dumne! Na tym biwaku nasza Rada Drużyny miała okazję razem współpracować i jeszcze bardziej się zintegrować. Brałyśmy udział w super grze miejskiej po Koninie i zajęciach dla funkcyjnych. Na tym biwaku nasza drużyna po raz pierwszy założyła nowe malinowe chusty! Wszystkim bardzo się one podobały! Nasza drużynowa otrzymała również sznur, który będzie wszystkim mówił, że pełni ta ważną funkcję.Na ostatniej zbiórce w tym miesiącu harcerki pracując w zastępach przygotowywały prezenty dla Zaprzyjaźnionych Drużyn z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz pracowały nad zadaniami ze stopni harcerskich. Przed Świętem Niepodległości “Maliny” udały się na pomnik pracowników cukrowni poległych w czasie II Wojny Światowej, znajdujący przy szkole, aby dokonać jesiennych porządków. Delegacja z naszej drużyny w niedzielę 11 listopada, po mszy świętej złożyła również znicze na tym pomniku. To był bardzo pracowity miesiąc…

Rozkaz z listopada:

Konin, dn. 22.10.2012

Związek Harcerstwa Polskiego
Drużynowa Próbnej Drużyny Harcerek

Rozkaz L.2/2012

1.     Przyznanie stopni i sprawności

a)    Otwarcie prób na stopnie i sprawności
* Otwieram próbę na stopień pionierki następującym druhnom:
- Wiktorii Marciniak
- Alicji Papuzińskiej
- Magdalenie Poniewozik
- Marice Jaśkowiak
- Aleksandrze Rybarczyk
- Karinie Dębowskiej
- Wiktorii Dębowskiej
* Otwieram próbę na stopnień samarytanki (poszerzony o pionierkę)
-druhnie Aleksandrze Osuch

2. Sprawy różne

a) udzielam pochwały zastępom za waleczność podczas integracyjnych rozgrywek, jednocześnie gratuluje zastępowi „Pinkówy” zwycięstwa w rankingu;

b) dziękuję delegacji drużyny za obecność na mszy świętej dnia 11 listopada oraz za pomoc przy zapaleniu zniczy na pomniku;

c) gratuluje dh. Marice Jaśkowiak i dh. Wiktorii Skwarczyńskiej nagród na biwaku Andrzejkowym;

d) dziękuję za zaangażowanie w przygotowania do Andrzejkowej dyskoteki- upieczenie ciast, przebrania i wspaniałą zabawę.

Drużynowa
sam. Maria Radke

 

 

 

 

 

Żyć -nie umierać!Na przełomie listopada i grudnia nasza drużynowa (wraz z drużynową i przybocznym 10 DH oraz drużynowa 18 DH) wzięła udział w kursie pierwszej pomocy, organizowanym przez Inspektorat Ratownictwa Medycznego Chorągwi Wielkopolskiej ZHP. Jesteśmy z niej dumne, ponieważ udało jej się ukończyć kurs i zdobyć odznakę Ratownika ZHP! Gratulujemy również dh. Marcie, dh. Natalii i dh. Filipowi! Malinowych świąt!

Nasza drużyna wraz z 10 DH „Czarne Stopy” zorganizowała 29 grudnia 2012 roku  wigilię środowiskową. Zaprosiliśmy na nią ‘starą’ drużynową 10-tej – dh. Martę Kantarowską i naszego przyjaciela- dh. Romę. Przed wigilią zajęłyśmy się z dziewczętami przygotowaniem naszej nowej potrawy wigilijnej – „Witaminowej bombki”, którą poczęstowałyśmy zaproszone druhny. Wyruszyliśmy w wigilijną podróż po Europie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych zwyczajów świątecznych, które obowiązują u naszych sąsiadów. W międzyczasie składaliśmy sobie życzenia dzieląc się chlebem, rozdaliśmy sobie prezenty. Było mnóstwo konkursów, zabaw i śpiewania kolęd. Naszą wigilię urozmaicily kalambury prowadzone przez dh. Martę Kantarowską. Było przy tym wiele śmiechu. Na koniec każdy losował nazwisko swojego przyjaciela na następny rok, spletliśmy krąg i pożegnaliśmy się, bo przecież zobaczymy się dopiero w nowym roku! To był magiczny czas….

nasza potrawa
Przepis na „Witaminową bombkę”


Porcja: na jedną osobę

Czas przygotowania: max. 30 min

Składniki:
* melon (najlepiej żółty)
* 100 g malin (mus, owoce lub ze słoiczka)
* banan
* kiwi
* mandarynka
* pół jabłka
* żelki w kształcie owoców
* plasterek cytryny

Sposób przygotowania:

Starannie myjemy i osuszamy wszystkie owoce.

Odcinamy około 5cm melona od góry oraz 1cm z dołu. Po odcięciu 1cm melon powinien sam stać na stole.
Ze środka melona wyjmujemy miąsz (może być łyżką kuchenną lub specjalną do melonów) tak, żeby powstała miseczka. Miąsz można zostawić i wykorzystać do potrawy razem z innymi owocami.
Banana i kiwi obieramy i kroimy w cienkie plasterki. Jabłko obieramy i kroimy w kosteczkę.
Teraz zostaje nam ułożenie wszystkiego w ‘miseczce’ z melona.
Robimy to warstwami:
- najpierw maliny;
- na maliny układamy plasterki bananów tak, aby przylegały do siebie i zakrywały całe maliny;

- następnie kiwi (postępujemy tak jak z bananami);

- warstwę kiwi dokładnie posypujemy pokrojonym jabłkiem;

- mandarynkę dzielimy na części i układamy na jabłku;

- wszystko posypujemy żelkami.
Na koniec przecinamy do połowy plasterek cytryny i ozdabiamy nią naszą ‘bombkę’.

Tak przygotowana „Witaminowa bombka” jest gotowa do spożycia!
Życzymy smacznego!


 ŚWIĘTA, ŚWIĘTA I PO ŚWIĘTACH             (Meldunek styczniowy)

Nowy rok- to i nowe pomysły! Nasza drużyna rozpoczęła pierwszy miesiąc nowego roku od zbiórki kreatywnej. Co tu dużo pisać, było mnóstwo śmiechu, rozwijania wyobraźni i naszego kreatywnego myślenia! Na osatniej zbiorce przed feriami ćwiczyłyśmy musztrę. Nawet dobrze nam to wychodziło… Trzeba w końcu się za siebie zabrać! Miałyśmy bowiem 2 tygodnie przerwy przed sobą. Po feriach odbyła się zbiórka dotycząca technik harcerskich. Zaczęłyśmy również myśleć nad występem na festiwalu z okazji DMB.
Przez te ferie miesiąc był na prawdę krótki.


 ŚPIEWAJĄCO!             (Meldunek lutowy)

Po feriach trzeba znów wbić się w rytm harcerskiej pracy.  Zaczęłyśmy od rozpisywania sprawności. Harcerkom przede wszystkim przypadła do gustu sanitariuszka oraz znawca musztry. Na zbiórkach w lutym wybierałyśmy razem z harcerzami z 10 DH piosenkę na festiwal z okazji DMB (ponieważ nasze drużyny występowały razem).  Zaczęliśmy również pracę nad choreografią I próby do występu. W lutym zaczęło się współzawodnictwo zastępów z ZD – GOLD PATROL. Dziewczęta spotykając się na zbiórkach zastępów nagrywały filmiki dotyczące sposobów na depresję, robiły budowle śnieżne oraz dokarmiały zwierzęta. W tym miesiącu prześpiewałyśmy prawie 3 godziny! J

Rozkaz z lutego:

Konin, dn. 21.02.2013

Związek Harcerstwa Polskiego
Drużynowa Próbnej Drużyny Harcerek

Rozkaz L.1/2013

2.    Zwolnienia

2.2.      Zwolnienia z funkcji

Zwalniam z funkcji zastępowej dh. Wiktorię Dębowską. Dziękuję Druhnie za pracę i wykonywanie swoich obowiązków

3.    Mianowania

3.1.      Powołanie w skład rady drużyny

Powołuję w skład Rady Drużyny dh. Aleksandrę Rybarczyk – zastępową zastępu „Landryny”. Życzę owocnej pracy i wywiązywania się ze swoich obowiązków.

3.2.      Mianowania na funkcje

Mianuję na funkcję zastępowej dh. Aleksandrę Rybarczyk.

 

4.    Przyznanie stopni, sprawności, znaków służb, uprawnień, odznak, zaliczenie zadań i projektów

4.1.      Otwarcie prób na stopnie i sprawności

Otwieram próbę na sprawność „Znawczyni musztry” i „Sanitariuszka” następującym druhnom:

- dh. Aleksandrze Rybarczyk

- dh. Marice Jaśkowiak

- dh. Magdalenie Poniewozik

- dh. Karinie Dębowskiej

Drużynowa
sam. Maria Radke


 

 


I nie zapomnijcie!  -

1% dla środowiska 

Cukrownia - Gosławice!

Meldunek kwietniowy

 WIOSENNIE !           (Meldunek kwietniowy)

Ta zimowa pogoda na reszcie zaczyna znikać! Na pierwszej zbiórce tego miesiąca świętowałyśmy odejście zimy. Harcerki przygotowały dla swojej drużynowej ucztę, na której mogłyśmy najeść się do syta goframi z różnymi dodatkami! Kolejna zbiórka poświęcona była na szukanie oznak naszej kochanej I długo wyczekiwanej wiosny! Trafiłyśmy na wspaniałą pogodę. Zbiórki zastępów w tym miesiącu poświęcone były ekologii i różnym sposobom na to, jak pomóc naszej planecie. Oprócz tego Malinki szukały swoich ulubionych miejsc, gdzie czują się dobrze- w ramach zadań z Gold Patrolu. Miesiąc bardzo wiosenny!
 


Meldunek marcowy

 Z PIOSENKĄ NA ‘TY’ !           (Meldunek marcowy)

Ten miesiąc zaczął się od biwaku z okazji Dnia Myśli Braterskiej.  Mogłyśmy poznać na nim naszych kolegów z Wrześni. Przenieśliśmy sie w podróż po świecie, która zakończyła się festiwalem piosenki. Nasza drużyna dała z siebie wszystko! Wraz z 10 DH “Czarne Stopy” śpiewałyśmy piosenkę “Jasnowłosa”. Wyszło wspaniale! W tym miesiącu zastępy naszej drużyny zaczęły pracę nad proporcem. Jeden jest już nawet skończony. Jedna z naszych zbiórek drużyny poświęcona była pierwszej pomocy. Na kolejnej zbiórce drużyny odbyły się warsztaty z kreatywności. Było zabawnie I kreatywnie! Odbyła się również zbiórka zastępów, na której Malinki ćwiczyły swoją kreatywność i bawiły się w artystki  malując karykaturę drużynowej oraz robiły zadania z Gold Patrolu.
Wciąż czekamy na wiosnę!   

Najnowsze komentarze

Wpisy na forum

Forum Wyłączone

ZHP

Zaprzyjaźnione Drużyny należą do Związku Harcerstwa Polskiego - odwiedź stronę główną.

Woda Góry Las

Docs / SupportW składnicy harcerskiej Woda Góry Las można zaopatrzyć się w mundur harcerski

Nasza misja

Native RTL SupportChcemy codziennie zostawiać ten świat nieco lepszym niż go zastaliśmy.

Chcesz pomóc?

Free business joomla templates