Planowanie pracy - poradnik

Planowanie pracy jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Dzięki naszemu nowemu poradnikowi Twój plan drużyny będzie nareszcie pomocny w Twojej pracy.

Zobacz pełen poradnik.

Joomla gallery by joomlashine.com

Główny banner

Zdjęcia do głównego banneru

StartDrużyny39 DSH Katankya
Uwaga
  • Lack of access rights - File 'http:/profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/174879_194018470622053_2128131453_n.jpg'
  • Lack of access rights - File 'http:/demo.joomlashine.com/joomla-templates/jsn_dome/free/images/extensions/custom-html/rtl-support/rtl-support-banner.jpg'

39 Drużyna Starszoharcerska "Katankya"

Styczniowy meldunek

STYCZEŃ

Tematem pierwszej zbiórki w nowym roku było zaufanie. Musieliśmy poradzić z zadaniami które wcale na początku nie były takie łatwe, ale z każdym następnym  było coraz lepiej. Nasze zaufanie do siebie wzrosło o wiele :) Resztę widać na zdjęciach:)

 


 

Wzięliśmy także udział w spotkaniu z okazji 150 rocznicy Powstania Styczniowego w Bibliotece Publicznej w Kleczewie przez którą zostaliśmy na nie zaproszeni.  Na początek obejrzeliśmy prezentacje i wysłuchaliśmy bardzo ciekawych opowiadań. Dowiedzieliśmy się jak wyglądało Powstanie Styczniowe w naszej miejscowości. Obejrzeliśmy również wystawę na temat powstania. Na koniec  zostaliśmy poczęstowani herbatą i wpisaliśmy się do księgi pamiątkowej. Relacje z tego spotkania można także obejrzeć na stronie biblioteki oraz naszej szkoły.

Czuwaj!

Rada 39DSH

Rozkaz- październik

Kleczew, 20 października 20112r.

 

Związek Harcerstwa Polskiego


Hufiec Konin

im. Szarych Szeregów

Drużynowa

39 Drużyny Starszoharcerskiej „Katankya”

 z Kleczewa

 

 

Rozkaz L. 10/2012

 

 

1.   Uchwały, zarządzenia, decyzje:

1.1. Powołuję zastępy:

Zastęp 1- zastępowa Magdalena Marek

Zastęp 2- zastępowy Mateusz Guzik

 

2.   Zwolnienia.

2.2. Zwolnienia z funkcji.

2.2.1.  Zwalniam z funkcji zastępowej dh Melanie Trzemkowską, dh Sandre Hofman, dh Anne Kaźmierowską

 

3.   Mianowania

3.1. Powołuję Radę Drużyny w składzie: dh Natalia Tomczak, dh Sandra Hofman, dh Magdalena Marek, dh Mateusz Guzik

3.2. Mianowania na funkcje:

3.2.1. Mianuję na funkcję przybocznej dh Sandre Hofman

3.2.2. Mianuję na funkcję zastępowej dh Magdalene Marek

3.2.3. Mianuję na funkcję zastępowego dh Mateusza Guzika

 

4.  Przyznanie stopni, sprawności, uprawnień, odznak i zaliczenie zadań

4.1.   Otwarcie prób.

4.1.1. Otwieram próbę harcerki/ harczerza dh Urszuli Paszek, dh Pauli Kowalskiej, dh  Natalii Kropskiej, dh Kacprowi Prusowi.

 

 

Czuwaj!

Dh Natalia Tomczak

Meldunek- listopad

 

LISTOPAD 

         Na początku listopada odbyła się zbiórka której tematem było Prawo i Przyrzeczenie Harcerskie. Nowi członkowie drużyny mieli okazje do pierwszego spotkania się z tym. Przypomnieliśmy sobie co takiego jest w nim zawarte oraz przeprowadziliśmy dyskusje na temat każdego punktu.

Jak wiadomo 11 listopada to bardzo ważna data dlatego wzięliśmy udział w „lekcji patriotycznej” w pobliskiej bibliotece. Wykonywaliśmy również kotyliony które przyczepiliśmy do naszych mundurów. Braliśmy także udział w uroczystościach obchodów tego święta w naszym mieście.

 W listopadzie pojechaliśmy na biwak Rad Drużyn i Andrzejki. Dużą niespodzianką

 dla Rad Drużyn okazał się świetne wyjście na kręgielnie wpiątkowe popołudnie. Wieczorem odbyło się świeczkowisko. W sobotę rano wzięliśmy udział w grze miejskiej na której musieliśmy bardzo współpracować, aby wszystko wyszło jak należy ;) Po południu odbył się Bal Andrzejkowy i urodziny Zaprzyjaźnionych Drużyn na których jak zawsze świetnie się bawiliśmy!

W ostatni dzień listopada przyboczna Sandra przygotowała zbiórkę mającą na celu pobudzenie naszej wyobraźni. W bardzo nastrojowej atmosferze wysłuchaliśmy gawędy, wykonaliśmy przygotowane przez nią zadania. Ze zbiórki wyszliśmy bardzo pozytywnie nastawieni.


Czuwaj!

Rada 39DSH

 

 

Meldunek- październik

PAŹDZIERNIK

 

Podczas naszej pierwszej zbiórki po naborze było wiele okazji to integracji. Nowi członkowie drużyny zostali wprowadzeni w obrzędowość drużyny. W październiku wzięliśmy również udział w biwaku kreatywnym. Piątkowe zajęcia były bardzo ciekawe i co najważniejsze  niebanalne. Przez cały weekend ćwiczyliśmy swoją kreatywność i wyobraźnie.


Wspólnie postanowiliśmy, że nie należy marnować tak dobrej pogody następna zbiórkę przeprowadzimy w lesie i zbudujemy szałas. Tak też zrobiliśmy ;) Świetnie się bawiąc wielki szałas w którym zmieściła się cała drużyna (co nie było takie łatwe).

Został wprowadzony także podział na zastępy i tak w naszej drużynie funkcjonują dwa zastępy. Zastępowymi zostali Magda Marek i Mateusz Guzik, a przyboczną Sandra Hofman.


Czuwaj!

dh Natalia Tomczak

 

Wrześniowy meldunek

WRZESIEŃ

 

 

Nowy rok harcerski rozpoczęliśmy od zbiórki organizacyjnej, która odbyła się 14 września. Przygotowaliśmy na niej konspekt naboru oraz wykonaliśmy plakaty z zaproszeniami na zbiórkę. Plakaty zostały powieszone na terenie gimnazjum.

Na naszej pierwszej zbiórce w nowym roku przedyskutowaliśmy również na czym w tym roku chcemy się skupić, aby był on jeszcze lepszy od poprzedniego.

 Zbiórka naborowa odbyła się tydzień  później, czyli 21 września. Dzięki sprzyjającej pogodzie przeprowadziliśmy ją na boisku szkolnym. Przygotowana przez nas gra miała na celu pokazanie nowym osobom w drużynie niektórych technik harcerskich, a starszym członkom przypomnienie ich. Wszyscy zostali podzieleni na 3 grupy i współpracując ze sobą wykonywali zadania. Po zakończeniu wszystkich konkurencji i wyłonieniu zwycięskiej drużyny zbiórka zakończyła się tradycyjnie kręgiem i przekazaniem iskierki.

 Na zbiórce naborowej pojawiło się 5 nowych osób. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawie i zapewnili, że pojawią się na następnej zbiórce :)


Czuwaj!

dh Natalia Tomczak

 

Więcej artykułów…


Warning: Illegal string offset 'active' in /users/rai/home/www/zdzd/templates/jsn_dome_free/html/pagination.php on line 94

Warning: Illegal string offset 'active' in /users/rai/home/www/zdzd/templates/jsn_dome_free/html/pagination.php on line 100

Warning: Illegal string offset 'active' in /users/rai/home/www/zdzd/templates/jsn_dome_free/html/pagination.php on line 94

Warning: Illegal string offset 'active' in /users/rai/home/www/zdzd/templates/jsn_dome_free/html/pagination.php on line 100

Strona 1 z 2

Najnowsze komentarze

Wpisy na forum

Forum Wyłączone

ZHP

Zaprzyjaźnione Drużyny należą do Związku Harcerstwa Polskiego - odwiedź stronę główną.

Woda Góry Las

Docs / SupportW składnicy harcerskiej Woda Góry Las można zaopatrzyć się w mundur harcerski

Nasza misja

Native RTL SupportChcemy codziennie zostawiać ten świat nieco lepszym niż go zastaliśmy.

Chcesz pomóc?

Free business joomla templates