Planowanie pracy - poradnik

Planowanie pracy jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Dzięki naszemu nowemu poradnikowi Twój plan drużyny będzie nareszcie pomocny w Twojej pracy.

Zobacz pełen poradnik.

Joomla gallery by joomlashine.com

Główny banner

Zdjęcia do głównego banneru

StartDrużyny18 DH LeśLudzie
Uwaga
  • Lack of access rights - File 'http:/profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/174879_194018470622053_2128131453_n.jpg'
  • Lack of access rights - File 'http:/demo.joomlashine.com/joomla-templates/jsn_dome/free/images/extensions/custom-html/rtl-support/rtl-support-banner.jpg'

18 DH "LeśLudzie" ze Skulska

Czuwaj!

 

18 Drużyna Harcerska "Leśludzie" im. ks. hm. Antoniego Bogdańskiego działa już na terenie gminy Skulsk bardzo długo. Nazwy drużyny zmieniały się równie często co i drużynowe, a więc dużo byłoby do opisania. Drużyna skupia w swoich szeregach harcerzy oraz harcerki z klas 4-6 Szkoły Podstawowej ze Skulska. W życiu hufca jak i po za nim, tak naprawdę drużyna zaczęła, po przerwie, funkcjonować od roku 2011. W tym roku wreszcie możemy pokazać się z proporcem na który bardzo czekaliśmy. Nowością są także nowe PIĘKNE chusty:). Obecnie, funkcję drużynowej pełni sam. Natalia Myśliwa, funkcję przybocznego dzielnie piastuje druh Adrian Andrzejczak, a drużyna w swoich szeregach skupia 4 zastępy. Zastęp męski „Kleszcze” oraz 3 zastępy żeńskie: „Wiewióry”, „Niezapominajki” i „Stokrotki”. Na zbiórkach drużyny spotykamy się co dwa tygodnie w piątki o godzinie 16.00 w Skulsku, zbiórki zastępów odbywają się również co dwa tygodnie na zmianę ze zbiórkami drużyny. Najbardziej lubimy grać w MAFIĘ, chociaż podkradanie proporca 10 DH jest jeszcze fajniejsze:) Oczywiście uwielbiamy jeździć na biwaki i integrować się z innymi harcerzami. Nie możemy doczekać się, kolejnych harcerskich przygód a w szczególności obozu!

Sam. Natalia Myśliwa

Kontakt z drużyną:

e-mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel: 782611404


  Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Meldunek czerwcowy

 

Nareszcie rozpoczął się czerwiec, jeden z najbardziej wyczekiwanych miesięcy. Coraz cieplej, w szkole coraz lżej no i najważniejsze coraz bliżej wakacji co oznacza, że coraz bliżej obozu. Ale zanim jednak to nastąpi, trzeba coś robić. Więc, czerwiec rozpoczął się u nas XVIII Patronalnymi Dniami Skupienia.  Jak co roku uczestniczyliśmy we mszy harcerskiej razem z naszym sztandarem. W połowie czerwca, tuż przed zakończeniem roku szkolnego spotkaliśmy się na ostatniej w tym roku harcerskim zbiórce. Podziękowaliśmy sobie za ten super rok, najedliśmy się i ogromnie wybawiliśmy. Pożegnaliśmy także naszych kochanych szóstoklasistów, którzy od września zasilą kręgi 19DSH. Zanim jednak rozstaniemy się na dobre, czeka nas jeszcze obóz! J


Czuwaj!
sam. Natalia MyśliwaMeldunek majowy

 

Maj w naszej drużynie rozpoczął się zbiórką związaną z Świętem Flagi. Wspólnie w Parku w Skulsku przygotowywaliśmy flagi-naklejki i wyruszyliśmy aby rozdać je mieszkańcom. Wszyscy byli bardzo pozytywnie zaskoczeni i z chęcią  naklejali sobie flagi na pierś. My z tego powodu również byliśmy bardzo zadowoleni. Widzieliśmy, że komuś podoba się to co robimy :) W maju z dnia na dzień pogoda ulegała poprawie, dlatego też kolejną zbiórkę spędziliśmy w lesie na grze. Było dużo biegania jak i śmiechu, rozgrzewką była gra w królestwa. Dwie ekipy zawzięcie walczyły o zwycięstwo. Tak jak gorąco było podczas naszych zbiórek tak gorąco ruszyły przygotowania do obozu. Karty spływają, nadchodzi czerwiec, a my nie możemy doczekać się lipca! :)


Czuwaj!
sam. Natalia MyśliwaMeldunek kwietniowy

 

Kwiecień w naszej drużynie miął niezwykle szybko. Święta zabrały nam większość tego miesiąca dlatego też, mieliśmy tylko jedną zbiórkę. Na całe szczęście zastępy spotykały się częściej aby realizować zadania na GOLD PATROL. Podczas zbiórki drużyny zapoznaliśmy się z pierwszą pomocą. Tym jak coś niewielkiego z naszej strony może komuś uratować życie, wczuliśmy się w rolę poszkodowanych i tych ratujących. Bawiliśmy się świetnie a także, czegoś nauczyliśmy. Natomiast poczynania naszych zastępów można obserwować na stronie GOLD PATROL na facebooku. :)


Czuwaj!
sam. Natalia MyśliwaMeldunek marcowy

 

Marzec rozpoczął się w naszej drużynie iście harcersko. Pierwszy weekend spędziliśmy na biwaku z okazji Dnia Myśli Braterskiej. W Skulsku wraz z 19 DSH i 20 KDW przyjęliśmy 10 DH, 11 DH, 39 DSH oraz harcerzy z Wrześni. Wspólnie integrowaliśmy się pod hasłem „W 42 godziny dokoła świata”. Punktem kulminacyjnym biwaku był festiwal, zaprezentowaliśmy naszą własną wersję Waka-Waka, skromnie można powiedzieć  że DALIŚMY CZADU, w efekcie zajmując I miejsce, które było dla nas ogromnym i miłym zaskoczeniem :) Zastępy także pokazały na co je stać w kategorii Mini Playback SHOW. Chłopcy zaprezentowali się w rytmach „Ona tańczy dla mnie”, Niezapominajki „W stronę słońca”, Stokrotki „Koko-koko, EURO spoko”. Zwycięski okazał się zastęp Wiewióry w diabelnej (dosłownie) wersji Rihanny- „Diamonds”. Funkcyjni z naszej drużyny a także z 10 i 11 DH otrzymali sznury, a drużynowi w ramach święta wszystkich harcerzy mogli zobaczyć za co im dziękujemy. Zadowoleni i pełni nowych wspomnień wróciliśmy do domu. Tydzień później odbyła się Wielkanocna zbiórka, podczas której wykonywaliśmy kartki dla najbliższych oraz przygotowywaliśmy się do pełnienia Wielkanocnych wart. I właśnie razem, na harcerskiej warcie zakończyliśmy marzec :)

 

Czuwaj
sam. Natalia Myśliwa

Rozkaz z marca:

 

 

Związek Harcerstwa Polskiego
Hufiec Konin                                                                                                                    Skulsk,12.03.2012
Drużynowa 18 DH „LeśLudzie”
im. Ks. Hm. A. Bogdańskiego

 

Rozkaz L3/2013

 

6.Nagrody i wyróżnienia:
                6.1 Udzielam pochwały wszystkim uczestnikom biwaku z okazji Dnia Myśli Braterskiej za wzorową postawę podczas biwaku i za zajęcie I miejsca w Festiwalu Piosenki.
                6.2 Udzielam pochwały zastępowi „Wiewióry” za zajęcie I miejsca w kategorii „Mini Playback Show”. Gratulacje.
                6.3 Udzielam pochwały następującym druhnom i druhom:
dh Justynie Żelichowskiej
dh Mikołajowi Eltmanowi
dh Jonaszowi Dryjerowi
za pozostanie do samego końca i pomoc w posprzątaniu szkoły po biwaku.

 

Czuwaj!
sam. Natalia Myśliwa

 


 

 

 

Meldunek lutowy

Po feriach i lenistwie faktycznie ostro wzięliśmy się do roboty J Już pierwszego lutego odbyła się zbiórka drużyny. Tematem zbiórki byli znani i lubiani europejczycy. Wszystkim wolontariuszom zostały wręczone gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy :) Ważne na tej zbiórce było to, że podjęliśmy decyzję z jaką piosenką wystąpimy na festiwalu z okazji DMB. Zastępy zapoznały się również z nową propozycja rywalizacji GOLD PATROL. Entuzjastycznie podeszliśmy do tego przedsięwzięcia. Kolejna zbiórka odbyła się 12 lutego, była to nasza pierwsza próba i polegała ona głownie na ćwiczeniu do naszego występu, a także planowaniu tego co zaprezentujemy zastępami w ramach MiniPlayback SHOW. Jedną z ważnych decyzji którą wspólnie podjęliśmy było założenie FUNPAGE naszej drużyny na Facebooku.  Dlatego też wykonaliśmy sobie roboczą sesję zdjęciową. Tydzień później spotkaliśmy się znowu, ponieważ występ na DMB był dla nas bardzo ważny. Ale prawdziwym powodem naszej zbiórki było zbliżające się święto nas wszystkich , czyli urodziny Naczelnego Skauta Świata. Zbiórka była mundurowa i rozmawialiśmy sobie o Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim, oraz tym co ono dla nas znaczy. Zbiórka ta była ważna szczególnie dla osób które dopiero co otworzyły próbę harcerza. Dlatego w kręgu każdy mógł się wypowiedzieć. Do niektórych z praw harcerskich były przygotowane zadania. Jednym z nich, w ramach 8 punktu „Harcerz jest zawsze pogodny” było opowiedzenie jak największej ilości kawałów, tak aby rozśmieszyć drużynową i przybocznego, co wcale nie było trudne. Takim refleksyjnym ale i optymistycznym akcentem zakończyliśmy luty, nie mogąc się doczekać DMB i naszego występu! 

Czuwaj!
sam. Natalia Myśliwa


  LINK DO NASZEGO FUNPAGE ZNAJDZIECIE TUTAJ :)

 

 

 Rozkazy z lutego:

Związek Harcerstwa Polskiego
Hufiec Konin                                                                                                                  Skulsk, 01.02.2013
Drużynowa 18 DH „LeśLudzie”
im. Ks. Hm. A. Bogdańskiego

Rozkaz L1/2013

5. Otwarcie prób na stopnie, sprawności, znaki służb:
    5.1.  Otwieram próbę harcerza następującym druhnom:
Sara Jarka, Izabela Jarka, Aleksandra Bartczak, Róża Borucka, Kamila Kaczmarkowska, Marcelina Łętowska, Dominika Sobczak.

7. Nagrody i wyróżnienia:
   7.1. Udzielam pochwały wszystkim wolontariuszom XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bardzo dziękuję Wam za zaangażowanie!

Czuwaj!
sam. Natalia Myśliwa

 

 Związek Harcerstwa Polskiego
Hufiec Konin                                                                                                                   Skulsk, 12.02.2013
Drużynowa 18 DH „LeśLudzie”
im. Ks. Hm. A. Bogdańskiego

Rozkaz L2/2013

5. Otwarcie prób na stopnie, sprawności, znaki służb:
    5.1.  Otwieram próbę harcerza następującym druhnom:
Justynie Żelichowskiej, Paulinie Jąkalskiej, Aleksandrze Ciesielskiej

8. Sprawy różne
   8.1. Przypominam, że w terminie 1-3 marca odbędzie się biwak z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Nie może was zabraknąć na tym wyjątkowym harcerskim wydarzeniu!

Czuwaj!
sam. Natalia Myśliwa


 

 

 

 

Meldunek styczniowy

Nowy rok rozpoczął się w naszej drużynie troszkę leniwie, ale to tylko z pozoru. Styczeń okazał się miesiącem intensywnej pracy zastępów. Niemal każdy zastęp wypracował swoją obrzędowość, pomysły były zróżnicowane i niezwykłe, a zbiórki zastępu odbywały się często. W tym roku udało nam się po raz piąty zorganizować Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Skulsku. Niestety nie udało nam się pobić rekordu, w tym roku zebraliśmy 5238. Pogoda była bardzo uciążliwa co spowodowało, że na ulicach były pustki. Harcerzom mróz niestraszny i dzielnie, ramię w ramię ze strażakami walczyliśmy o każdą złotówkę! Następnie nadeszły ferie, które okazały się dla nas czasem ogromnego, dwutygodniowego lenistwa, ale pozwoliliśmy sobie na to, tylko dlatego żeby w lutym dać CZADU. Bo już wiemy że luty będzie bardzo intensywnym miesiącem.

Czuwaj!
sam. Natalia Myśliwa

 

 Meldunek grudniowy

I nadszedł wyczekiwany czas magii świąt. A nie ukrywajmy ŚWIĘTA= PREZENTY. My także postanowiliśmy obdarować najbliższe nam drużyny z naszego środowiska pięknymi kartkami. Więc czas ruszyć do pracy. Zastępy dobrały się w pary i wspólnie pracowały nad kartką. Dwa zastępy dla 20 KDW „Kontrast”, a kolejne dwa dla 19 DSH „Czarne Wilki”. W końcu został ogłoszony konkurs na najlepszą kartkę. Rywalizacja na zbiórce była zacięta, a nam udało się udowodnić że przysłowie „Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść” się nie sprawdza. Mimo że było nas dużo, każdy miał swój wkład w pracę. Prezenty były bardzo ładnie wykonane dlatego został ogłoszony remis. Harcerze trochę nieusatysfakcjonowani zgodzili się z werdyktem przyznając, że każda z ekip spisała się na medal! Teraz tylko trzeba czekać za naszą harcerską Wigilią! J Jednak w  międzyczasie zbieraliśmy dzielnie żywność na rzecz akcji „Pogotowie Świętego Mikołaja”. Dzięki naszej pomocy zostało przygotowane 60 paczek dla dzieci, a w akcji udało się nam zebrać 163 kg żywności i prawie 20 kg zabawek! Kiedy nadszedł dzień naszej harcerskiej Wigilii  w bardzo licznym składzie zebraliśmy się wspólnie z 19 DSH i 20 KDW przed szkołą, niestety jak się okazało nie było dla nas miejsca w gospodzie, więc nie pozostało nam nic innego jak znaleźć sobie inną miejscówkę. Kiedy już znaleźliśmy się w ciepłym i przytulnym pomieszczeniu kontynuowaliśmy tradycję, czyli rozpoczęliśmy kapsułą czasu, a następnie przyszedł czas na podzielenie się opłatkiem i wreszcie mogliśmy spokojnie usiąść i spędzić czas na rozmowie a także zjeść smakowite słodycze :). Gdy nadszedł czas pożegnania wspólnie spletliśmy krąg i pożegnaliśmy się harcerską iskierką:)

Czuwaj!
sam. Natalia Myśliwa


Zdjęcia z Wigilii znajdziecie tutaj :)


 

 


Rozkaz z grudnia:

 

Związek Harcerstwa Polskiego
Hufiec Konin                                                                                                              Skulsk, 07.12.2012
Drużynowa 18 DH „LeśLudzie”
im. Ks. Hm. A. Bogdańskiego

Rozkaz L13/2012

2.Na wniosek Rady Drużyny zatwierdzam nazwy zastępów:
Zastęp męski Kleszcze
Zastęp żeński Wiewióry
Zastęp żeński Niezapominajki
Zastęp żeński Stokrotki

7. Nagrody i wyróżnienia:
7.1. Udzielam pochwały wszystkim uczestnikom biwaku andrzejkowego za zaangażowanie włożone w przygotowanie stroi oraz za świetną zabawę.
7.2 Udzielam pochwały Radzie Drużyny za wzorową harcerską postawę podczas biwaku Rad Drużyn.

8. Sprawy różne
8.1 Przypominam wszystkim o rozpisywaniu prób harcerza!

Czuwaj!
sam. Natalia Myśliwa

 

 

 

 

 


Meldunek listopadowy

Listopad rozpoczął się europejsko w naszej drużynie. Pierwsza zbiórka naszej drużyny odbyła się pod hasłem„Poznajemy Europę!”(relację ze zbiórki zobaczycie tutaj), krótko można stwierdzić, że było bardzo kolorowo. Zdecydowaliśmy już, że na biwaku andrzejkowym, a jednocześnie na urodzinach ZD będziemy wyglądać UPIORNIE . Cel został osiągnięty! :) Jeżeli chcecie zobaczyć nasze mroczniejsze oblicze zapraszamy tutaj! Biwak był dla naszej drużyny niezwykle wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy pokazaliśmy się w naszych nowych chustach! Ale zanim nasza ekipa się skompletowała, dzień wcześniej integrowała się i wspólnie pracowała nasza Rada Drużyny w składzie dh Natalii, dh Adriana, pięknych trzech zastępowych dh Alicji, dh Oliwii, dh Julii oraz pracowitego zastępowego dh Huberta (nagraliśmy wspólnie na grze super filmik, ale z powodów technicznych zobaczycie go w niedalekiej przyszłości :)).  I po wspólnej pracy Rady Drużyny nadszedł czas na imprezę na którą dojechała reszta drużyny. Każdy z uczestników wykazał się wielkim zaangażowaniem oraz kreatywnością w związku z przygotowaniem stroju. A na wspólnym karaoke dowiedliśmy, że to jednak nasza drużyna ma największą moc w głosie i tak o to w imprezowych nastrojach poszliśmy spać… w zasadzie to tylko próbowaliśmy ale emocję wygrały i na kolejnym biwaku znowu przegadaliśmy całą noc. Niezwykle zmęczeni tym imprezowym akcentem zakończyliśmy listopad wyczekując świąt i ogrooooomnej ilości prezentów!

CZUWAJ!
sam. Natalia Myśliwa

  Rozkaz z listopada:

Związek Harcerstwa Polskiego
Hufiec Konin                                                                                                                Skulsk,13.11.2012
Drużynowa 18 DH „LeśLudzie”
im. Ks. Hm. A. Bogdańskiego

Rozkaz L12/2012

3. Mianowania
3.1. Powołania w skład Rady Drużyny:
W skład Rady Drużyny powołuję dh Julię Dzwoniarską.
3.2 Mianowania funkcyjnych
Na funkcję zastępowej mianuję dh Julię Dzwoniarską.

8. Sprawy różne
8.1 Już za dwa tygodnie czeka nas magiczna andrzejkowa noc. Zapraszam wszystkich  na udział w biwaku andrzejkowym organizowanym w dniach 25-26.11.12 w Koninie. Nie może Was zabraknąć! Przyjdźcie i poznajcie swoją przyszłość.
8.2 Zapraszam wszystkich funkcyjnych na biwak Rad Drużyn organizowany w dniach 24-26.11.2012 w Koninie. Zachęcam Was do zintegrowania się z własną Radą Drużyny a także doładowania swoich harcerskich sił.

Czuwaj!
sam. Natalia Myśliwa

  

 Meldunek październikowy

 

Październik w naszej drużynie zaczął się KREATYWNIE! Wspólnie ten piękny jesienny miesiąc rozpoczęliśmy na biwaku kreatywnym w Skulsku. Dla wielu z nas był to pierwszy biwak, ale nie ostatni! Byliśmy najliczniejszą drużyną tego biwaku oraz pokazaliśmy się z naszym nowym skarbem- proporcem. Wspaniałe humory które nie znikały nam z twarzy w piątek po zajęciach integracyjnych przygotowanych przez 20 KDW, towarzyszyły nam nie tylko przez cały weekend (włącznie z dłuuugimi, gadatliwymi i nieprzespanymi nocami) ale dały nam energię na najbliższy miesiąc! W sobotę rozwijaliśmy swoją kreatywność na zajęciach oraz na grze, a wieczorem przyszedł czas na harcerskie śpiewanki przy świeczkowiska. Chcąc nie chcąc, nadszedł czas by wrócić do domu. Czekając dwa tygodnie na zbiórkę, większość z nas została zaatakowana przez panującą w Skulsku grypę a także przez tak zwanego pecha.. złamania i inne takie były na porządku dziennym, przez co bardzo okrojony skład pojawił się na balonowej zbiórce … ale i tak dał czadu (poznaliśmy bohatera naszej drużyny oraz symbolikę), śmiechom nie było końca. Na zbiórce dowiedliśmy, że rozwinięta kreatywność nie poszła na marne i co chwilę padały coraz to różne pomysły na nasz andrzejkowy strój. Solidarnie poczekaliśmy aż reszta drużyny wróci do zdrowia i wspólnie zadecydujemy jak pokażemy się od najlepszej (czyli jedynej :)) strony na kolejnym biwaku!

 

CZUWAJ!
sam. Natalia Myśliwa

(pełno pięknych zdjęć z biwaku znajdziecie tutaj, a balonowa zbiórka pozostanie tylko w pamięci i sercach uczestników :)) 


Rozkaz z października:

 

Związek Harcerstwa Polskiego
Hufiec Konin                                                                                                                  Skulsk, 21.09.2012
Drużynowa 18 DH „LeśLudzie”
im. Ks. Hm. A. Bogdańskiego

Rozkaz L11/2012

3. Mianowania
3.1 Powołania w skład Rady Drużyny:
W skład Rady Drużyny powołuję następujących druhów i druhny:
dh Adriana Andrzejczaka
dh Alicję Pyrdał
dh Oliwię Seremak
3.2 Mianowania funkcyjnych:
Mianuję na funkcję przybocznego dh Adriana Andrzejczaka
Mianuję na funkcję zastępowych następujące druhny :
dh Alicję Pyrdał
dh Oliwię Seremak

4. Zwolnienia
4.1 Zmiany w składzie Rady Drużyny:
Zwalniam z członkostwa w Radzie Drużyny następujące druhny:
dh Nikolę Rąblewską
dh Karinę Kowalską
dh Zuzannę Jaskulską
dh Aleksandrę Milas
4.2 Zwolnienia z funkcji
Zwalniam z funkcji przybocznej dh Karinę Kowalską
Zwalniam z funkcji zastępowych następujące druhny:
dh Nikolę Rąblewską
dh Aleksandrę Milas
dh Zuzannę Jaskulską

7. Nagrody i wyróżnienia:
7.1 Udzielam pochwały wszystkim uczestnikom Biwaku Kreatywnego za aktywne uczestniczenia w zajęciach oraz za wspólną zabawę w harcerskim kręgu!

Czuwaj!
sam. Natalia Myśliwa


 

 


 

Nadrabiamy, nadrabiamy! Lenistwo trochę nami zawładnęło, ale koniec z tym i czas nadrobić naszą dokumentację!
Przypomnijmy sobie wspaniały wrzesień! :)

Meldunek z września

 

Wrzesień w 18 DH upłynął niezwykle szybko, ale z dużymi zmianami. Przy boku drużynowej pojawił się wspaniały przyboczny druh Adrian. Pierwsza zbiórka jaka się odbyła to naborowa. Parę wspaniałych osób zasiliło szeregi naszej drużyny i dzieląc się na miasta wspólnie rywalizowaliśmy o tytuł najwspanialszych mieszkańców. Oczywiście śmiechom nie było końca, a i tak trzeba było zadowolić się remisem. Pełni zapału i uśmiechu nie mogliśmy doczekać się kolejnej zbiórki. Ale warto było czekać te 2 tygodnie. A na kolejnej zbiórce, poznaliśmy co robi prawdziwy harcerz… ŚWIETNIE SIĘ BAWI! I tak też było. Druhna Romka wraz z druhną Marta na naszą zbiórkę przywiozły łuki i szczudła. Drużynowa wraz z przybocznym przygotowali super bieg harcerski, nauczyliśmy się szyfrów, integrowaliśmy z drużyną i przedstawialiśmy jak według nas wygląda prawdziwy harcerz. I najważniejsze, nauczyliśmy się chodzić na szczudłach i strzelać z łuku- wychodziło rewelacyjnie. Po takim rozpoczęciu harcerskiego roku jesteśmy pewni że będzie on niezwykły i czekamy z niecierpliwością na przyszłe miesiące harcerskiej przygody!

 

Czuwaj!
sam. Natalia Myśliwa


 

 


  Rozkazy z września:

Związek Harcerstwa Polskiego
Hufiec Konin                                                                                                                  Skulsk,21.09.2012
Drużynowa 18 DH „LeśLudzie”
im. Ks. Hm. A. Bogdańskiego

ROZKAZ L9/2012

8. Sprawy różne
8.1. Witam bardzo serdecznie na naszej pierwszej powakacyjnej zbiórce. Mam nadzieję, że pełni siły wróciliście do szkoły i nie możecie doczekać się kolejnych zbiórek. A naszych nowych gości szczególnie zachęcam do wkroczenia razem z nami na ścieżkę przygody!

Czuwaj!
sam. Natalia Myśliwa

 

 

Związek Harcerstwa Polskiego
Hufiec Konin                                                                                                                     Skulsk,28.09.2012
Drużynowa 18 DH „LeśLudzie”
im. Ks. Hm. A. Bogdańskiego

Rozkaz L10/2012

7.Nagrody i wyróżnienia:
7.1.  Udzielam pochwały za wzorowe uczestnictwo w ubiegłorocznych zbiórkach a także dziękuję za pasję, serce i wzorową postawę w 18 DH „Leśludzie” im. Ks. Hm. Antoniego Bogdańskiego w Skulsku, następującym druhom i druhnom:
dh Julii Dzwoniarskiej
dh Oliwii Seremak
dh Alicji Pyrdał
dh Nikoli Rąblewskiej
dh Marii Lewandowskiej
dh Karinie Kowalskiej
dh Hubertowi Sobczakowi
dh Mikołajowi Eltmanowi

8. Sprawy różne:
8.1.  Już za dwa tygodnie odbędzie się Inauguracyjny Biwak Zaprzyjaźnionych Drużyn. Gorąco zachęcam Was do udziału w tym niezwykłym harcerskim wydarzeniu.

Czuwaj!
sam. Natalia Myśliwa


 


 

18 DH poznaje Europę!

We wtorek, na zbiórce drużyny 18 DH, dowiedziała się co to jest Unia Europejska oraz poznała 5 wybranych państw wchodzących w skład Unii. Wgłębiliśmy się w odkrywanie Hiszpanii, Francji, Niemiec, Włoszech oraz Wielkiej Brytanii.

Podzieleni na zastępy sprawdzaliśmy swoją wiedzą dotyczącą, barw, stolic oraz charakterystycznych miejsc czy symboli wymienionych państw. W rywalizacji nie miał sobie równych żeński zastęp WIEWIÓRY, który niemalże już na samy początku wysunął się na prowadzenie.
Największą przyjemność sprawiło nam malowanie flagi wylosowanych państw i przedstawienie scenki w tych językach oraz szałowe kalambury.

Pod koniec zbiórki wybraliśmy przebranie na noc Andrzejkową na którą czekamy z niecierpliwością! :)

 Skulscy harcerze dzieciom

W tym roku 18 DH i 19 DSH w Dzień Dziecka postanowiła odwiedzić przedszkolaków. Wszystko miało rozegrać się w parku, ale pogoda zawsze wygrywa więc przez deszcz przenieśliśmy się do budynku. Dzieci okazały ogromne zainteresowanie i bardzo się cieszyły że ich odwiedziliśmy. Na ten dzień przygotowaliśmy dla nich konkurencje pobudzające kreatywność, samodzielność oraz sprawność fizyczną. Wiadomo że przedszkolaki szybko się nudzą więc konkurencje trwały 5 min. a było ich 7; kalambury, puzzle, kręgle, kolorowanki, zapamiętywanie przedmiotów, strzelanie w bramkę oraz wypełnianie farbami lilijki i harcerza. Dzieci nauczyły się także paru zabaw i pląsów, na sam koniec przyszedł czas na pyszną drożdżówkę oraz sok. Z ust przedszkolaków padały same miłe słowa jak choćby "JAK JA KOCHAM HARCERZY" oraz "Jak pójdę do tej dużej szkoły to też będę harcerzem" i już zostaliśmy bombardowani pytaniami kiedy znów do nich wpadniemy. Dla nas wszystkich był to bardzo dobrze spędzony Dzień Dziecka jak i dobrze rozpoczęty czerwiec.

Zobacz galerię zdjęć akcji Harcerze Dzieciom

Dzień Mamy

25 maja 18 Drużynę Harcerską na zbiórce odwiedzili najważniejsi goście, czyli kochane mamy. Na zbiórce postanowiliśmy pokazać mamom jak nam się naprawdę żyję i co takiego robimy. Na początku przeprowadzona została zbiórka, odczytany rozkaz, w kręgu powiedzieliśmy sobie co zawdzięczamy naszym mamom, następnie podzieliliśmy się na zastępy, każdy był ze swoją mamą i między sobą rywalizowaliśmy o punkty. Podczas pierwszej konkurencji harcerze uczyli mamy szyfrów, bez żadnych problemów, mamy dawały sobie radę z rozszyfrowywaniem haseł. Następnie w kolejności, głuchy telefon, przyszycie guzika do munduru na czas oraz kalambury. Pomiędzy konkurencjami, nauczyliśmy mamy pląsów, zaśpiewaliśmy piosenkę. Furorę zrobiła gra PIF-PAF podczas której doszło do płaczu, oczywiście ze śmiechu. Zbiórkę zakończyliśmy wręczeniem upominków, zostawieniem przez mamy odcisku palca na karcie do kroniki oraz kręgiem. To ostatnie to istny miód na serce. Mamy były bardzo zadowolone, dziękowały za zaproszenie i oczywiście zapowiadały że za rok bardzo chętnie przyjdą. Taki Dzień Matki to zapewne coś innego, ale super zabawa dla dzieci jak i mam.

  • dzien-mamy-18dh-1
  • dzien-mamy-18dh-2
  • dzien-mamy-18dh-3
  • dzien-mamy-18dh-4

Simple Image Gallery Extended

Najnowsze komentarze

Wpisy na forum

Forum Wyłączone

ZHP

Zaprzyjaźnione Drużyny należą do Związku Harcerstwa Polskiego - odwiedź stronę główną.

Woda Góry Las

Docs / SupportW składnicy harcerskiej Woda Góry Las można zaopatrzyć się w mundur harcerski

Nasza misja

Native RTL SupportChcemy codziennie zostawiać ten świat nieco lepszym niż go zastaliśmy.

Chcesz pomóc?

Free business joomla templates