Planowanie pracy - poradnik

Planowanie pracy jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Dzięki naszemu nowemu poradnikowi Twój plan drużyny będzie nareszcie pomocny w Twojej pracy.

Zobacz pełen poradnik.

Joomla gallery by joomlashine.com

Główny banner

Zdjęcia do głównego banneru

StartDrużyny
Uwaga
 • Lack of access rights - File 'http:/profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/174879_194018470622053_2128131453_n.jpg'
 • Lack of access rights - File 'http:/demo.joomlashine.com/joomla-templates/jsn_dome/free/images/extensions/custom-html/rtl-support/rtl-support-banner.jpg'
 • 10 DH "Czarne Stopy" Konin-Cukrownia

  Nasza drużyna powstała w lutym 2004r. przy Szkole Podstawowej nr 11 im. Floriana Marciniaka w Koninie. Przez 7 lat drużynową była pwd. Marta Kantarowska, ale w tym roku zaszła pewna zmiana. Mianowicie, naszą drużynową jest teraz dh. Marta Banasiak. Różnie się u nas działo. Czasami mieliśmy dużą i wesołą gromadkę, a czasami Dziesiąta liczyła zaledwie kilkoro harcerzy. W tym roku, tak jak w ubiegłym, zrobiliśmy nabór do drużyny i jest nas teraz dwudziestu. W 10 DH są trzy zastępy (2 żeńskie i 1 męski). Zbiórki drużyny odbywają się co 2 tygodnie o godz. 17:00, na zmianę ze zbiórkami zastępów, w naszej harcówce. Harcówka to nasz nowy nabytek – dostaliśmy ją w tym roku - staramy się zrobić z niej dobry użytek. Lubimy się bawić, śpiewać, pląsać oraz uczyć nowych rzeczy. Chętnie uczestniczymy w życiu drużyny i hufca. W poprzednich latach nasze zastępy brały udział w Poszukiwaniu Ducha Lasu i Akcji Zima. W roku harcerskim 2010/2011 10 Drużyna Harcerska zdobyła szczyt Giewontu w Hufcowej Wspinaczce na Szczyt. Od września 2010r. nasza drużyna posiada proporzec. Mamy wiele energii, więc na podołamy wszystkim zadaniom, które spotkają nas w czasie naszej harcerskie przygody.

  Liczba artykułów:
  5
 • 18 DH "LeśLudzie" ze Skulska

  18 Drużyna Harcerska "Leśludzie" im. ks. hm. Antoniego Bogdańskiego działa już na terenie gminy Skulsk bardzo długo. Nazwy drużyny zmieniały się równie często co i drużynowe, a więc dużo byłoby do opisania. Drużyna skupia w swoich szeregach harcerzy oraz harcerki z klas 4-6 Szkoły Podstawowej ze Skulska. W życiu hufca jak i po za nim, tak naprawdę drużyna zaczęła, po przerwie, funkcjonować od tego roku. Obecnie, funkcję drużynowej pełni sam. Natalia Myśliwa i w szeregach drużyny skupia 18 harcerzy (4 harcerzy i 14 harcerek), czyli jeden zastęp męski "Tygrzyki" oraz trzy zastępy żeńskie, "Stokrotki", "Koniczynki" oraz "Niezapominajki". Na zbiórkach drużyny spotykamy się co dwa tygodnie w piątki o godzinie 15.00 w Skulsku, zbiórki zastępów odbywają się również co dwa tygodnie na zmianę ze zbiórkami drużyny. Najbardziej lubimy grać w MAFIĘ, oraz oczywiście jeździć na biwaki i integrować się z innymi harcerzami. Nie możemy doczekać się, kolejnych harcerskich przygód a w szczególności obozu!

  Liczba artykułów:
  4
 • 19 Drużyna Starszoharcerska "Czarne Wilki" im. Ernesta Thompsona Setona ze Skulska

  19 DSH „Czarne Wilki” im. E. T. Setona ze Skulska istnieje od 2004 roku. Na początku przyjęliśmy nazwę „Przyjaciele”, która z czasem ewoluowała do „Czarnych Wilków”. Założycielką i pierwotną drużynową była pwd. Romana Andrzejkiewicz, która jest aktualnie wiernym przyjacielem drużyny i zawsze stara się nam pomagać.

  Od 2008 r. drużynę przejęła pwd. Luiza Grzelak która jest drużynową do dziś. Przez 6 lat zdobyliśmy wiele wiedzy, aby osiągnąć tytuł „Drużyny na stulecie” oraz podwójny tytuł „Zwycięzców wspinaczki hufcowej na Szczyt”.

  Drużyna posiada jeden zastęp męski i żeński, oba działają systemem cotygodniowych zbiórek zastępu, natomiast zbiórki drużyny odbywają się co drugi tydzień w piątek o godzinie 16.00 w okolicznych placówkach szkolnych oraz jeśli pogoda pozwala to w terenie (np. lasy, park, okoliczne remizy).

  Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje integracji międzyśrodowiskowej, której przykładem może być współpraca z innymi drużynami. Staramy się także uczestniczyć w życiu harcerskim innych hufców. Bardzo chętnie wyjeżdżamy do innych środowisk oraz zaprzyjaźnionych drużyn. Nasi funkcyjni są przeszkoleni do pełnionych obowiązków, a zastępy biorą udział w specjalnych programach przygotowanych dla nich, m.in. „Podążaj tropem Ducha Lasu” czy „Wyprawa kosmiczna” lub tegoroczna Akcja Zima 2012. Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzania nas na zbiórkach i chętnych do naboru całorocznego.

  Liczba artykułów:
  2
 • 20 KDW "Kontrast"

  2020 KDW „Kontrast” istnieje od 2009 roku (włącznie z okresem próbnym). Nasza nazwa symbolizuje to, że każdy z członków jest inny ale nie przeszkadza to w doskonałej współpracy. Można rzecz „zjednoczeni w różnorodności”. Założycielami drużyny byli wędrownicy z zastępu wędrowniczego działającego w 19 DSH „Czarne Wilki”. Pierwszą drużynową była dh. Katarzyna Taflińska a rok po niej schedę przejął dh. Krzysztof Krakowski.

  Od września 2011.r drużynowym jest dh. Krzysztof Myśliwy który pełni tą funkcję to teraz. Drużyna posiada swoją własną konstytucję która jest jej fundamentem i rzeczą najświętsza

  Drużyna pracuje system zastępów i posiada dwa zastępy koedukacyjne które mają swoje zbiórki co dwa tygodnie. Zbiórki drużyny również odbywają się co 2 tygodnie (na przemian ze zbiórkami zastępów) o godz. 16.00 w II Liceum w Koninie, od czasu do czasu w Gimnazjum w Skulsku a jeżeli pogoda dopisuje to w terenie.

  Nasi przystojni chłopcy i piękne dziewczęta otwarci są na wszelkie propozycje integracji. Chętnie wyjeżdżamy na biwaki środowiskowe a z jeszcze większym zapałem odwiedzamy imprezy z poza naszego hufca.
  Nasi funkcyjni to osoby z doświadczeniem nabytym w młodszych pionach i wszelkiego rodzaju warsztatach kształceniowych.
  Nasze drzwi są dla wszystkich otwarte.

  Liczba artykułów:
  1
 • 39 Drużyna Starszoharcerska "Katankya"

  3939 Drużyna Starszoharcerska "Katankya" istnieje od września 2008 roku i powstała z rozdzielenia na dwa piony wiekowe 30 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Plomień". 39-tą założyła Justyna Łuczak, która nadal pełni funkcję drużynowej. Drużyna działa przy Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kleczewie. Pod tajemniczą nazwą "Katanya" kryje się "człowiek w szerokim rondzie", dlatego też drużynowe nakrycia głowy to kapelusze skautowe. Barwy to fiolet i czerń, symbolizujące wyjątkowość i oryginalność połączoną z tradycyjnymi wzorcami. Przez 3 lata działalności drużyna wyjechała na liczne biwaki i obozy, m.in. Złazy Hufca i biwaki z okazji Dnia Myśli Braterskiej, a także Biwaki Harcerskie "Florian", czy biwaki namiestnictwa. Drużyna chętnie poznaje się i integruje z nowymi środowiskami. Na koncie ma wyjazdy na dwie edycje Ogólnopolskiego Rajdu "Duch" w Brodnicy. Obecnie drużyna liczy 12 harcerzy starszych. Przybocznymi są: dh. Natalia Tomczak oraz dh. Ewelina Bryłka.

  Liczba artykułów:
  6
 • Próbna Drużyna Harcerek

   

  1% dla środowiska
  Cukrownia - Gosławice!

  Serdecznie zapraszamy do przekazania 1% podatku na rzecz
  10 Drużyny Harcerzy
  i Próbnej Drużyny Harcerek „Maliny”


  Na co przeznaczymy zebrane pieniądze?

  • Na zakup umundurowania
  • Na zakup materiałów programowych
  • Na dofinansowania do obozów
   i biwaków
  • Na zakup sprzętu

  Wystarczy tak niewiele! J

   

    Czuwaj!

   Jesteśmy Próbną Drużyną Harcerek,
  która powstała z podziału 10 Drużyny Harcerskiej “Czarne Stopy”
  prowadzonej do tej pory przez sam. Martę Banasiak.
   W naszych szeregach są
  same laski!
  To naprawdę super sprawa!

  Drużyna żeńska to nowy pomysł na jeszcze ciekawszą
  i owocniejszą pracę w naszym środowisku.

  Dzięki temu możemy rozwijać typowo dziewczęce zainteresowania !  
  Do drużyny należy 14 harcerek w wieku 10-14 lat.
  Większość z nich przeszła do drużyny żeńskiej z 10 DH.
  Mamy dwa zastępy : „
  Landryny” i „Pinkówy”.
   Miejscem zbiórek jest nasza harcówka przy Szkole Podstawowej nr 11 w Koninie.
                                     Naszą
  super drużynową jest sam. Marysia Radke,
                              a
  super przyboczną- Ola Osuch.
                                                                                               Szczycimy się smakowitą nazwą „
  Maliny”!

                                                                                                  Chcemy być drużyną, która będzie wzorem dla innych,
                                                                                                    ponieważ jesteśmy jedyną taką i niepowtarzalną drużyną!

   

  Uwaga Uwaga! "Maliny" zawładnęły systemem!

  Tylko po to, żeby życzyć Wam wszystkim Wszystkiego najlepszego z okazji NASZYCH URODZIN!  NASZE POCZĄTKI           (Meldunek wrześniowy)

   

  Próbna Drużyna Harcerek powstała z podziału 10 Drużyny Harcerskiej “Czarne Stopy”, prowadzonej do tej pory przez sam. Martę Banasiak.We wrześniu razem z 10 Drużyną Harcerzy udało nam się zorganizować nabór do drużyny. Po naborze nastąpił podział drużyny na męską i żeńską. Do drużyny  żeńskiej  wstąpiło 14 harcerek w wieku 10-14 lat. Większość z nich przeszła do drużyny żeńskiej z 10 DH. Po naborze zaczęłyśmy pracę w nowej drużynie. Odbyła się zbiórka ponaborowa, na której powitałyśmy nowe członkinie! Wprowadziłyśmy je w świat harcerstwa i bawiliśmy się w gry zespołowe, aby lepiej zintegrować drużynę. Na następnych zbiórkach pracowałyśmy nad naszą obrzędowością. Udało nam się wymyślić nazwę dla naszej drużyny, barwy oraz elementy obrzędowe zbiórki. My- "Maliny", mamy cudowną świeczkę drużyny i nowy sposób na puszczanie iskierki w kręgu. Na pewno go nie zdradzimy :)
  ROZWIJAMY SIĘ!              (Meldunek październikowy)

  W październiku wzięłyśmy sie ostro do roboty! Na każdej zbiorce mamy nowe pomysły , które wykorzystujemy do budowania obrzędowości. Oprócz zwyczajów I obrzędów w drużynie ważna jest znajomość naszej przeszłości. Dlatego też miesiąc rozpoczęłyśmy od zbiórki o Szarych Szeregach, na której każda z harcerek mogła przenieść się w czasie I wcielić w role sanitariuszki. Dziewczęta działając w grupach musiały pomóc powstańcowi, który przekazywał im wiele informacji o Szarych Szeregach. Dzięki tej zbiórce udało się podzielić naszą drużynę na dwa zastępy. Następna zbiórka odbyła się już w zastępach. Na niej zostały wybrane zastępowe oraz przyboczna. Udalo sie również wymyślić nazwy dla zastępów, systemy alarmowe oraz prawa obowiązujące w zastępach. Październik był również miesiącem, w którym dziewczęta zaczęły pracę z prawem harcerskim. W ciekawej formie poznały pierwsze 5 praw. Odbyła się rownież integracyjna zbiórka zastępów, na której zastępy rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach I zabawach! J W tym miesiącu w Szkole Podstawowej nr 11 w Koninie odbyl sie Piknik Jesienny, na którym harcerze z 10 DH I harcerki z PDH zabawiali rodziców I dzieci. Był to dobry moment na promocję harcerstwa w naszej szkole. Oprócz tego Prawie cała drużyna “Malin” wzięła udział w Biwaku Kreatywnym zorganizowanym przez kadrę Zaprzyjaźnionych Drużyn. Było wiele zabawy i myślenia! Na nim jedna z naszych harcerek- Natalia weszła do grona harcerzy I otrzymała krzyż harcerski. Jesteśmy z niej bardzo dumni!


  Rozkaz z października:

  Konin, dn. 18.10.2012

  Związek Harcerstwa Polskiego
  Drużynowa Próbnej Drużyny Harcerek

   

  Rozkaz L.1/2012

   

  1.     1. Mianowania

  a)    Powołania w skład drużyny
  Powołuję na członkinię Próbnej Drużyny Harcerek dh. Martę Smółkę

  b)    Mianowania funkcyjnych
  mianuję na funkcję przybocznej dh. Aleksandrę Osuch
  mianuję na funkcję zastępowych dh. Wiktorie Maciniak i dh. Wiktorię Dębowską

  2.     2. Uchwały, zarządzenia, decyzje
  Uchwałą Rady drużyny z dnia 11.10.2012 zatwierdzam podział Próbnej Drużyny Harcerek na dwa zastępy i nadaje im nazwy „Landryny” i „Pinkówy”

  3.     3. Przyznanie stopni, sprawności
  a)
  Otwarcie próby na harcerkę
  Otwieram próbę na harcerkę dh. Marcie Smółce

  4.     4. Sprawy różne

  a)    Udzielam pochwały uczestnikom Biwaku Kreatywnego za zaangażowanie i postawę harcerską podczas biwaku.
  b)Gratuluję dh. Natalii Jędrzejczak wstąpienia do grona harcerzy. Życzę zapału do dalszej pracy i ochoty do działania i pomocy innym.

  Drużynowa
  sam. Maria Radke

   


  OJ DZIEJE SIĘ, DZIEJE!               (Meldunek listopadowy)

  Listopad był miesiącem intensywnej pracy! Staramy się bowiem skompletować swoje mundury i kupić nowe chusty w naszym ulubionym kolorze- malinowym. Oprócz tego dalej doskonalimy swoją wiedzę harcerską. Na początku miesiąca odbyła się zbiórka dotycząca kolejnych 5 praw harcerskich. Wszystkie nasze działania ze zbiórek o prawie harcerskim umieściłyśmy na korkowej tablicy w harcówce, żeby przypominały nam o tym, czego się nauczyłyśmy i co powinno być obecne w naszym codziennym życiu. Na zbiórce zastępów udało się nam rozpisać stopnie harcerskie (pionierkę lub samarytankę). Niestety dużo osób nie było , dlatego musimy nadrobić te zaległości między kolejnymi zbiórkami. Przy pomocy dh. Romy udało nam się kupić materiał i uszyć z niego cudowne, malinowe chusty i pagony! Jedna z naszych listopadowych zbiórek poświęciłyśmy na przygotowania do Biwaku Rad Drużyn połączonego z Andrzejkami,. Wybrałyśmy wspólnie za co przebierze się nasza drużyna i zrobiłyśmy mały pokaz mody przed balem andrzejkowym. Świetnie bawiłyśmy się w projektantki mody! Zaowocowało to na biwaku pod koniec miesiąca, ponieważ jedna z druhenek z “Malin”- Wiktoria Skwarczyńska, dostała nagrodę za najlepsze przebranie wieczoru. Oprócz tego Marika Jaśkowiak, tańcząca w parze z Kamilem Koszelą, otrzymali tytuł “Najlepszych tancerzy”. Jesteśmy z nich dumne! Na tym biwaku nasza Rada Drużyny miała okazję razem współpracować i jeszcze bardziej się zintegrować. Brałyśmy udział w super grze miejskiej po Koninie i zajęciach dla funkcyjnych. Na tym biwaku nasza drużyna po raz pierwszy założyła nowe malinowe chusty! Wszystkim bardzo się one podobały! Nasza drużynowa otrzymała również sznur, który będzie wszystkim mówił, że pełni ta ważną funkcję.Na ostatniej zbiórce w tym miesiącu harcerki pracując w zastępach przygotowywały prezenty dla Zaprzyjaźnionych Drużyn z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz pracowały nad zadaniami ze stopni harcerskich. Przed Świętem Niepodległości “Maliny” udały się na pomnik pracowników cukrowni poległych w czasie II Wojny Światowej, znajdujący przy szkole, aby dokonać jesiennych porządków. Delegacja z naszej drużyny w niedzielę 11 listopada, po mszy świętej złożyła również znicze na tym pomniku. To był bardzo pracowity miesiąc…

  Rozkaz z listopada:

  Konin, dn. 22.10.2012

  Związek Harcerstwa Polskiego
  Drużynowa Próbnej Drużyny Harcerek

  Rozkaz L.2/2012

  1.     Przyznanie stopni i sprawności

  a)    Otwarcie prób na stopnie i sprawności
  * Otwieram próbę na stopień pionierki następującym druhnom:
  - Wiktorii Marciniak
  - Alicji Papuzińskiej
  - Magdalenie Poniewozik
  - Marice Jaśkowiak
  - Aleksandrze Rybarczyk
  - Karinie Dębowskiej
  - Wiktorii Dębowskiej
  * Otwieram próbę na stopnień samarytanki (poszerzony o pionierkę)
  -druhnie Aleksandrze Osuch

  2. Sprawy różne

  a) udzielam pochwały zastępom za waleczność podczas integracyjnych rozgrywek, jednocześnie gratuluje zastępowi „Pinkówy” zwycięstwa w rankingu;

  b) dziękuję delegacji drużyny za obecność na mszy świętej dnia 11 listopada oraz za pomoc przy zapaleniu zniczy na pomniku;

  c) gratuluje dh. Marice Jaśkowiak i dh. Wiktorii Skwarczyńskiej nagród na biwaku Andrzejkowym;

  d) dziękuję za zaangażowanie w przygotowania do Andrzejkowej dyskoteki- upieczenie ciast, przebrania i wspaniałą zabawę.

  Drużynowa
  sam. Maria Radke

   

   

   

   

   

  Żyć -nie umierać!  Na przełomie listopada i grudnia nasza drużynowa (wraz z drużynową i przybocznym 10 DH oraz drużynowa 18 DH) wzięła udział w kursie pierwszej pomocy, organizowanym przez Inspektorat Ratownictwa Medycznego Chorągwi Wielkopolskiej ZHP. Jesteśmy z niej dumne, ponieważ udało jej się ukończyć kurs i zdobyć odznakę Ratownika ZHP! Gratulujemy również dh. Marcie, dh. Natalii i dh. Filipowi!   Malinowych świąt!

  Nasza drużyna wraz z 10 DH „Czarne Stopy” zorganizowała 29 grudnia 2012 roku  wigilię środowiskową. Zaprosiliśmy na nią ‘starą’ drużynową 10-tej – dh. Martę Kantarowską i naszego przyjaciela- dh. Romę. Przed wigilią zajęłyśmy się z dziewczętami przygotowaniem naszej nowej potrawy wigilijnej – „Witaminowej bombki”, którą poczęstowałyśmy zaproszone druhny. Wyruszyliśmy w wigilijną podróż po Europie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych zwyczajów świątecznych, które obowiązują u naszych sąsiadów. W międzyczasie składaliśmy sobie życzenia dzieląc się chlebem, rozdaliśmy sobie prezenty. Było mnóstwo konkursów, zabaw i śpiewania kolęd. Naszą wigilię urozmaicily kalambury prowadzone przez dh. Martę Kantarowską. Było przy tym wiele śmiechu. Na koniec każdy losował nazwisko swojego przyjaciela na następny rok, spletliśmy krąg i pożegnaliśmy się, bo przecież zobaczymy się dopiero w nowym roku! To był magiczny czas….

  nasza potrawa
  Przepis na „Witaminową bombkę”


  Porcja: na jedną osobę

  Czas przygotowania: max. 30 min

  Składniki:
  * melon (najlepiej żółty)
  * 100 g malin (mus, owoce lub ze słoiczka)
  * banan
  * kiwi
  * mandarynka
  * pół jabłka
  * żelki w kształcie owoców
  * plasterek cytryny

  Sposób przygotowania:

  Starannie myjemy i osuszamy wszystkie owoce.

  Odcinamy około 5cm melona od góry oraz 1cm z dołu. Po odcięciu 1cm melon powinien sam stać na stole.
  Ze środka melona wyjmujemy miąsz (może być łyżką kuchenną lub specjalną do melonów) tak, żeby powstała miseczka. Miąsz można zostawić i wykorzystać do potrawy razem z innymi owocami.
  Banana i kiwi obieramy i kroimy w cienkie plasterki. Jabłko obieramy i kroimy w kosteczkę.
  Teraz zostaje nam ułożenie wszystkiego w ‘miseczce’ z melona.
  Robimy to warstwami:
  - najpierw maliny;
  - na maliny układamy plasterki bananów tak, aby przylegały do siebie i zakrywały całe maliny;

  - następnie kiwi (postępujemy tak jak z bananami);

  - warstwę kiwi dokładnie posypujemy pokrojonym jabłkiem;

  - mandarynkę dzielimy na części i układamy na jabłku;

  - wszystko posypujemy żelkami.
  Na koniec przecinamy do połowy plasterek cytryny i ozdabiamy nią naszą ‘bombkę’.

  Tak przygotowana „Witaminowa bombka” jest gotowa do spożycia!
  Życzymy smacznego!


   ŚWIĘTA, ŚWIĘTA I PO ŚWIĘTACH             (Meldunek styczniowy)

  Nowy rok- to i nowe pomysły! Nasza drużyna rozpoczęła pierwszy miesiąc nowego roku od zbiórki kreatywnej. Co tu dużo pisać, było mnóstwo śmiechu, rozwijania wyobraźni i naszego kreatywnego myślenia! Na osatniej zbiorce przed feriami ćwiczyłyśmy musztrę. Nawet dobrze nam to wychodziło… Trzeba w końcu się za siebie zabrać! Miałyśmy bowiem 2 tygodnie przerwy przed sobą. Po feriach odbyła się zbiórka dotycząca technik harcerskich. Zaczęłyśmy również myśleć nad występem na festiwalu z okazji DMB.
  Przez te ferie miesiąc był na prawdę krótki.


   ŚPIEWAJĄCO!             (Meldunek lutowy)

  Po feriach trzeba znów wbić się w rytm harcerskiej pracy.  Zaczęłyśmy od rozpisywania sprawności. Harcerkom przede wszystkim przypadła do gustu sanitariuszka oraz znawca musztry. Na zbiórkach w lutym wybierałyśmy razem z harcerzami z 10 DH piosenkę na festiwal z okazji DMB (ponieważ nasze drużyny występowały razem).  Zaczęliśmy również pracę nad choreografią I próby do występu. W lutym zaczęło się współzawodnictwo zastępów z ZD – GOLD PATROL. Dziewczęta spotykając się na zbiórkach zastępów nagrywały filmiki dotyczące sposobów na depresję, robiły budowle śnieżne oraz dokarmiały zwierzęta. W tym miesiącu prześpiewałyśmy prawie 3 godziny! J

  Rozkaz z lutego:

  Konin, dn. 21.02.2013

  Związek Harcerstwa Polskiego
  Drużynowa Próbnej Drużyny Harcerek

  Rozkaz L.1/2013

  2.    Zwolnienia

  2.2.      Zwolnienia z funkcji

  Zwalniam z funkcji zastępowej dh. Wiktorię Dębowską. Dziękuję Druhnie za pracę i wykonywanie swoich obowiązków

  3.    Mianowania

  3.1.      Powołanie w skład rady drużyny

  Powołuję w skład Rady Drużyny dh. Aleksandrę Rybarczyk – zastępową zastępu „Landryny”. Życzę owocnej pracy i wywiązywania się ze swoich obowiązków.

  3.2.      Mianowania na funkcje

  Mianuję na funkcję zastępowej dh. Aleksandrę Rybarczyk.

   

  4.    Przyznanie stopni, sprawności, znaków służb, uprawnień, odznak, zaliczenie zadań i projektów

  4.1.      Otwarcie prób na stopnie i sprawności

  Otwieram próbę na sprawność „Znawczyni musztry” i „Sanitariuszka” następującym druhnom:

  - dh. Aleksandrze Rybarczyk

  - dh. Marice Jaśkowiak

  - dh. Magdalenie Poniewozik

  - dh. Karinie Dębowskiej

  Drużynowa
  sam. Maria Radke


   

   


  I nie zapomnijcie!  -

  1% dla środowiska 

  Cukrownia - Gosławice!

  Liczba artykułów:
  2

Najnowsze komentarze

Wpisy na forum

Forum Wyłączone

ZHP

Zaprzyjaźnione Drużyny należą do Związku Harcerstwa Polskiego - odwiedź stronę główną.

Woda Góry Las

Docs / SupportW składnicy harcerskiej Woda Góry Las można zaopatrzyć się w mundur harcerski

Nasza misja

Native RTL SupportChcemy codziennie zostawiać ten świat nieco lepszym niż go zastaliśmy.

Chcesz pomóc?

Free business joomla templates